Mediniai namai ir jų kainos

Kokybiški mediniai namai gali kainuoti labai įvairiai. Jų kainos dažniausiai prasideda nuo 14 000 EUR ir stiebiasi į viršų iki 200 000 EUR ar net 500 000 EUR. Galutinė projekto kaina priklauso nuo kelių pagrindinių faktorių. Žinoma, kad pirmiausia kainą įtakoja bendras statomo namo plotas. Antras faktorius – medžiagos. Nuo medžiagų iš kokių bus statomas medinis namas priklausys galutinė jo kaina. Juk mediniai namai gali būti pastatyti iš rąstų, medinių lentų, plokščių ir t.t. Šiuo metu rinkoje yra daugybė variantų. Statybos kompanijos kiekvienais metais pristato naujus produktus, kurie nustebina net visko mačiusius klientus. Aišku, kad prieš pradedant rinktis medinį namą, reikėtų pagalvoti apie pinigų sumą, kurią galėsite skirti jo statybai arba pirkimui. Vieni klientai patys sugalvoja ko nori ir su architektų, inžinierių pagalba sukuria išskirtinį namų projektą. Kiti renkasi iš jau paruoštų namų projektų. Kompanijos, kurios užsiima namų projektavimu siūlo didelį įvairių namų pasirinkimą. Kiekvienas klientas gali rasti tiek pigesnį, tiek brangesnį medinio namo projektą.

Mediniai namai projektai

Vienas pagrindinių darbų prieš pradedant medinio namo statyba ar tokio namo paieška, tai nuspręsti kokio namo norite. Medinių namų projektai gali būti labai įvairūs. Nuo mažos kvadratūros iki didelės. Nuo rąstinio namo iki medinių lentų ar karkasinio namo. Taigi pasirinkimas yra tikrai didelis, tad kiekvienas klientas gali surasti jam labiausiai tinkantį variantą. Aišku, kuomet sugalvojate, kokio namo norite reikia pradėti statybos kompanijos paieškas. Rinktis galima tiek Lietuvišką ar kaiminės valstybės kompaniją. Šiuo metu rinkoje galima rasti tikrai daug įmonių, kurios profesionaliai stato namus ir savo klientams siūlo itin aukštos kokybės statybos paslaugas. Prieš nusprendžiant kokio namo norite rekomenduotina kreiptis į architektų,  projektuotojų kompanijas, kad padėtų išsirinkti tinkamiausią namo projektą. 

Karkasiniai mediniai namai

Tai dar viena medinių namų rūšis. Karkasinių namų pagrindinis privalumas, greita statyba. Lietuvos kompanijos jau ne pirmus metus karkasinius namus stato ne tik Lietuvoje, bet ir sėkmingai eksportuoja į Norvegiją, Švediją ar Suomiją. Skandinavijos valstybės yra pagrindiniai klientai. Tokie namai yra gaminami atskirais blokais ir transportuojami į pasirinktą statybos vietą. Tokiu būdų, namo statyba yra labai greita. Lietuvos karkasinių namų gamyba užsiimančiose įmonėse yra paruošiamos ir sukonstruojamos visos namo dalys. Toliau, jos visos sėkmingai transportuojamos. Galima pasidžiaugti, kad Lietuvos kompanijos vertinamos tarp Skandinavijos klientų. Tai rodo, aukštą karkasinių namų kokybę. Taigi, kaip ir renkantis rąstinį, medinį namą pirmiausia reikia išsirinkti namo projektą. Sugalvoti, kaip atrodys jūsų namas. Karkasiniai mediniai namai pagrinde gaminami pagal iš anksto paruoštus namų projektus. Kiekviena statybos kompanija turi savo medinių namų projektų pasirinkimą.

Surenkami mediniai namai

Panašiai, kaip karkasiniai mediniai namai, taip ir surenkami mediniai namai turi greičio privalumą. Šiais technologijų laikais, kuomet skubame gyventi, norime greitai turėti individualiai sukurtus namus, operatyvumas yra didelis privalumas. Visi klientai, tiek Lietuvos, tiek užsienio teigiamai vertina mūsų šalyje gaminamus surenkamus medinius namus. Daugiau nei 10 metų statybų kompanijos sėkmingai eksportuoja produkciją po visą pasaulį. Lietuvoje suprojektuoti ir sukonstruoti namai jau stovi ne tik JAV, bet ir Japonijoje, Tailande ar net Kanadoje. Išskirtinės kokybės inžinierių darbas yra vertinamas ir žinoma tai atsispindi tokių namų įkainiuose. Surenkami mediniai namai visiškai nereiškia, kad jie kainuos labai pigiai. Dauguma kompanijų atvirkščiai, tokius namus parduoda už solidžias kainas.

Mediniai namai iki 80m2 kaina

80m2 mediniai namai yra populiarūs, kaip ir rąstiniai namai. Klientai ieškantys aukštos kokybės produktų gali rinktis iš didelio skirtingų projektų pasirinkimo. Kadangi, toks medinio namo dydis yra labai populiarus, tad tiek statybos kompanijos, tiek specializuotos namų projektavimo firmos užsiima tokių namų projektų kūrimu. Rinkoje galim rasti labai daug skirtingų variacijų. Tiek turtingesni klientai, tiek mažesnes pajamas turintys piliečiai gali rasti sau tinkamiausia variantą.

Mediniai namai nusikėlimui

Ką reiškia toks terminas? Gana dažnai klientai klausia, ar užsiimate medinių namų transportavimu. Pirmiausia, prieš pradedant ieškoti medinio namo nusikėlimui, reikėtų išsiaiškinti kiek gali kainuoti tokio namo pervežimas. Rekomenduotina tik tuomet pradėti ieškoti namo. Kuomet aiškiai žinosite, kiek realiai kainuos visos transportavimo išlaidos į jūsų pasirinktą vietą, tuomet galėsite įsivaizduoti kokią pinigų sumą galimas skirti tokio namo pirkimui. Aišku, dar vienas patarimas pagalvoti ar verta pirkti tokį namą? Ne viena Lietuvos kompanija siūlo itin patrauklias namų kainas, tad klientai gali rasti medinį namą, kuris kainuos tikrai nebrangiai. Taip pat galima pirkti išsimokėtinai, tačiau tokiam pirkimo būdui yra gan griežtos sąlygos, todėl ne kiekvienas klientas gali tai sau leisti.

Mediniai namai su terasomis

Tokie mediniai namai vis labiau populiarėja, nes klientai įvertina terasos teikiamus pliusus. Galimybė kiekvieną dieną lauke pasitikti rytą, išgerti kavos ar tiesiog su šeima vakarieniauti. Ko gero tai yra vieni didžiausių terasos pliusų. Taigi, kiek realiai gali kainuoti medinis namas su terasa? Jeigu kreipsitės į statybos kompaniją, tuomet pirmiausia išgirsite atsakymą, kad viskas priklauso nuo namo dydžio. Juk 80m2 ir 150m2 dydžio mediniai namai skiriasi iš esmės. Namo dydis arba kitaip sakant kvadratinių metrų kiekis ženkliai įtakoja namo kainą. Taip pat dar vienas svarbus faktorius – medžiagos. Kokios statybinės medžiagos bus naudojamos namo statybos procese? Galima statyti iš pigesnių, galima statyti iš vidutinės kokybės arba rinktis patį kokybiškiausią variantą.

mediniai namai

Mediniai namai nugriovimui

Dar vienas variantas, kuomet klientai iekšo medinio namo nugriovimui. Kai kurie skaitytojai natūraliai užduotų sau klausimą, kodėl? Atsakymas, labai paprastas- medinio namo statybinės medžiagos. Priklausomai nuo namo, kurį gali bus nusigriauti galima gauti nemažai naudos. Tie sąvininkai, kurie už simbolinę sumą leidžia nusigriauti medinį namą, sutaupo griovimo darbams, šiukšlių išvežimui  ir t.t. Klientai, kurie randa tokį variantą gauna daug naudingų statybinių medžiagų ar tiesiog kieto kuro.