Terasos

Terasos yra idealus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta jaukiai leisti laiką gryname ore. Lauko terasos yra neretai įrengiamos ne tik ant betono, bet ir ant stogo. Jei stogas yra plokščias, tuomet terasa ant stogo atrodo moderniai ir pritraukia žmonių dėmesį. Terasos kaina priklauso nuo to, koks bus karkasas, konstrukcija. Kainos Vilniuje, Kaune ir kituose miestuose yra panašios. Svyruoja maždaug nuo 60 eurų iki 80 eurų už kv.m. Terasos yra dažnas pasirinkimas. Vasaros metu yra smagu turėti vietą, kur galima ramiai atsipūsti ir mėgautis gaiviu oru. Klaipėda, Šventoji ar Nida gali būti visiškai nereikalinga vasaros metu tiems, kurie yra įsirengę terasą. Terasoje galima pastatyti gultus, pietų stalą. Terasos yra nebrangios, todėl pasirinkti yra verta. Pasirinkus terasą, galima sutaupyti, jei įrengsite savarankiškai. Tokiu atveju reikia žinoti, jog karkasas atstumai ir kiti dalykai yra svarbūs, todėl darbas turi būti atliktas kruopščiai. Geriausia pasirinkti specialistus, kurie darbus atlieka nebrangiai ir gerai.

Terasos įrengimas kaina

Terasa yra naudinga visais sezonais. Šiltuoju metų laiku galima mėgautis šiltais orais, gulėti ant gulto ir atsipalaiduoti. Šaltuoju metų laiku galima jaukiai sedėti terasoje ir gerti kakavą. Terasa yra šiuolaikiškas pasirinkimas. Dažniausiai žmonės terasą stato ant betono. Tačiau vis daugiau žmonių nusprendžia įsirengti terasą ant stogo. Toks pasirinkimas yra galimas, jei stogas yra plokščias. Nesvarbu, ar įrengsite terasą ant betono, ar ant stogo, terasa vis tiek atrodys šiuolaikiškai ir pritrauks žmonių dėmesį. Vilnius, Kaunas ir Klaipėda gali pasiūlyti geras kainas už terasos įrengimą. Tačiau nereikia pamiršti ir kitų miestų. Šiauliai, Panevėžys ir kiti miestai gali pasiūlyti taip pat nebrangias kainas. Terasos įrengimas kaina gali būti įvairi. Dažniausiai svyruoja nuo 60 eurų iki 80 eurų už kv.m. Tačiau galima pastebėti, jog neretai žmonės moka pigiau arba brangiau. Mokėti reikia ne tik už prekes, bet ir už darbą. Kaina gali būti įvairiai. Dažniausiai žmonės randa darbininkus, kurie prašo 20 – 40 eurų už kv.m.

terasos įrengimas

terasos įrengimas

Terasos stogas

Moderni terasa tai ne tik grindys iš lentų, bet ir stogas. Terasos stogas yra reikalingas dėl daugelio priežasčių. Pati paprasčiausia priežastis yra ta, jog stogas terasai suteikia jaukumo ir priduoda šiuolaikišką įvaizdį. Sekanti priežastis yra kiek svarbesnė. Lietuvoje ne taip dažnai džiugina orai. Dažnai orai yra vėjuoti, su krituliais, lyja lietus. Lietuvoje nedažnai galima mėgautis šiluma, todėl stogą pasirinkti yra praktiška. Terasos stogas apsaugos lauko baldus. Pasirinkus terasos stogą, grynu oru bus galima mėgautis bet kurio sezono metu. Terasos stogas kainuoti gali įvairiai. Kai kurie moka 800 eurų, kiti 1 000 eurų ir brangiau. Tačiau pasitaiko, jog žmonės pasirenka pigesnius terasos stogus. Perkant terasos stogą yra svarbu pasirinkti tą, kuris būtų patvarus, todėl kartais reikia netaupyti ir pirkti geresnį gaminį. Terasos stogas yra geras pasirinkimas tiems, kurie mėgsta būti gryname ore. Stogas yra naudingas, todėl jį verta pasirinkti.

Terasos grindys

Terasos grindys yra vienas iš svarbiausių terasos dalių. Rinktis grindis reikia atidžiai. Pasirinkti reikia patvarias, įvairioms oro sąlygoms atsparias grindis. Tačiau renkantis reikia neužmiršti, jog terasa yra namo dalis. Todėl yra svarbu derinti ir rasti tai, kas papuoštų namą. Kiekvienas žmogus po darbo nori atsipalaiduoti ir smagiai leisti laiką. Kas gali būti geriau nei knygos skaitymas gryname ore? Arba gardi vakarienė su šeima ar draugais terasoje? Pasirinkti terasą yra verta kiekvienam, kuris turi nuosavą namą. Tačiau svarbu prisiminti, jog reikia ne tik pasirinkti geras terasos grindis, bet ir gražiai jas pakloti. Svarbu žinoti, jog darbas yra nesudėtingas, tačiau reikalauja žinių ir patirties. Kartais geriau mokėti brangiau ir samdyti darbininką nei atlikti darbą neprofesionaliai. Pasirinkus patvarias medžiagas ir paklojus gerai grindis, bus galima džiaugtis stabilia terasos grindų konstrukcija.

terasos įrengimas

terasos įrengimas

Terasos lentos

Lauko terasa praverčia bet kurio sezono metu. Vasarą galima gulėti ant gulto ir mėgautis šiltu oru. Šaltuoju metų laiku galima jaukiai įsitaisyti ant lauko baldų ir bendrauti su šeima prie arbatos puodelio. Grynu oru mėgautis yra ir malonu, ir sveika. Todėl nuosavų namų gyventojai turėtų pasirinkti terasą. Terasos įrengimas gali būti nepigus, tačiau svarbu pasirinkti geras medžiagas, jog terasa būtų tvirta. Perkant terasos grindis yra svarbu pasirinkti terasines lentas. Tokios lentos yra skirtos lauko terasoms, todėl galima būti tikriems, jog lentos prisitaikys prie įvairių oro sąlygų ir bus patvarios. Renkantis terasos lentas yra svarbu kuo mažiau kreipti dėmesio į kainą. Svarbu pasirinkti lentas, kurios derėtų prie namo ir suteiktų modernų įvaizdį. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, jog lentos neskilinėtų. Gali būti nelengva išsirinkti, todėl yra svarbu atidžiai rinktis. Terasos lentos turi būti patogios ir tvirtos.

Terasos apšvietimas

Pasirinkti lauko terasą yra naudinga kiekvienam nuosavo namo gyventojui. Terasos leidžia mėgautis grynu oru bet kuriuo sezonu, galima komfortiškai leisti laiką lauke. Tačiau daugelis renkasi terasą ir dėl kitos priežasties. Terasa gali būti puošmena. Pasirinkus gražias dekoracijas, galima terasą apšviesti, papuošti ir leisti namui išsiskirti iš kitų namų. Terasos apšvietimas vakare atrodo išskirtinai ir gali pritraukti bet kurio žmogaus dėmesį. Apšviesti terasą yra naudinga ir dėl kitos priežasties. Vakaro metu galima įjungti apšvietimą ir skaityti knygą ar atlikti reikiamus darbus gryname ore. Terasos apšvietimas yra geras pasirinkimas tiems, kurie mėgsta vakarais smagiai leisti laiką su šeima ar draugais. Parduotuvėse galima rasti įvairiausius terasos apšvietimus. Prekės kainuoja apie 10 – 50 eurų, todėl kiekvienas gali pasirinkti dekoracijas ir papuošti terasą ar namą.

Terasos stiklinimas

Dažnai žmonės lauko terasas pasirenka tam, jog galėtų smagiai leisti laiką su šeima ar draugais gryname ore. Tačiau ne visi renkasi lauko terasas dėl šios priežasties. Kai kurie lauko terasas pasirenka tam, jog turėtų erdvę vietą, kur galėtų pietauti su šeima ar švęsti šventes. Tokiais atvejais žmonėms visiškai nebūtinas grynas oras. Kai kurie nenori valgyti gryname ore, nes gali trukdyti vabzdžiai. Tokiais atvejais yra pasirenkamas terasos stiklinimas. Pasirinkti terasos stiklinimą galima ir dėl kitų priežasčių. Reikia pripažinti, jog toks pasirinkimas yra modernus. Terasai dažniausiai parenkami erdvaus dydžio stiklai, todėl terasa suteikia namui šiuolaikišką įvaizdį. Terasos stiklinimas yra idealus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta privatumą. Stiklai nepraleidžia garso, jei yra negarsiai kalbama, todėl bus galima bendrauti įvairiomis temomis ir negalvoti apie tai, jog kas nors gali klausytis. Terasos stiklinimas yra nepigus, tačiau jį pasirinkti verta tiems, kurie vertina šiuolaikiškumą ir privatumą.

Terasos plytelės

Terasos įrengimas yra ne toks paprastas kaip gali pasirodyti. Šis procesas reikalauja nemažai laiko ir žinių. Terasos įrengimas yra nelengvas, kadangi reikia priimti nemažai sprendimų. Dažnai žmonės renkasi terasos lentas, nes nežino, jog galimi ir kiti variantai. Tie, kurie domisi terasomis ir jų įrengimo galimybėmis, žino, jog galima pasirinkti plyteles. Terasos plytelės turi daug pranašumų prieš kitus pasirinkimus. Plytelės yra lengvai įrengiamos ir jų priežiūra yra nesudėtinga. Pasirinkti gali būti nelengva, kadangi gamintojai siūlo įvairias plyteles. Renkantis plyteles yra svarbu atkreipti dėmesį į tai, kas derės prie namo ir kiemo bei į plytelių atsparumą drėgmei. Plytelės yra ne toks dažnas pasirinkimas kaip lentos, todėl svečiai atkreips dėmesį į grindų pasirinkimą. Pasirinkti plyteles turėtų tie, kurie nori lengvai prižiūrėti terasą ir mėgautis terasos komfortiškumu.